Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu 2018.a murdmaasuusatamise meistrivõistlused

19.01.2018
Talv ei jäänud taeva! Tulemas on suur Kaitseliidu suusapidu! 
03. veebruaril 2018 toimub Võrumaal Rõuge vallas, Haanja suusakeskus Kaitseliidu murdmaasuusatamise meistrivõistlus!

Võistlusklassid:
Kodutütred noorem vanuseaste (sündinud 2008 ja hiljem)
Kodutütred keskmine vanuseaste (sündinud 2004 – 2007)
Kodutütred vanem vanuseaste (sündinud 1999 - 2003)
Noored Kotkad noorem vanuseaste (sündinud 2008 ja hiljem)
Noored Kotkad keskmine vanuseaste (sündinud 2004 – 2007)
Noored Kotkad vanem vanuseaste (sündinud 1999 - 2003)
Mehed H18 (sündinud 1979 – 2000)
Naised D18 (sündinud 1984 – 2000)
Meesveteranid H40 (sündinud 1969 – 1978)
Naisveteranid D35 (sündinud 1974 – 1983)
Meesveteranid H50 (sündinud 1959 – 1968)
Naisveteranid D45 (sündinud 1964 - 1973)
Meesveteranid H60+ (sündinud 1958 ja varem)
Naisveteranid D55+ (sündinud 1963 ja varem)
Teatesuusatamine (kodutütar, noorkotkas, naisveteran, meesveteran, naine, mees)
      
                                  
Võistlusjärjestus ja distantsid:
Kodutütred noorem vanuseaste                   1 km
Noored Kotkad noorem vanuseaste             1 km
Kodutütred keskmine vanuseaste                 2 km
Naisveteranid (D55+)                                    2 km
Noored Kotkad keskmine vanuseaste          3 km
Kodutütred vanem vanuseaste                     3 km
Naisveteranid (D35)                                      3 km
Naisveteranid (D45)                                      3 km
Meesveteranid (H60+)                                  3 km
Naised (D18)                                                 5 km
Noored Kotkad vanem vanuseaste               5 km
Mehed (H18)                                                 7,5km  
Meesveteranid (H40)                                     5 km
Meesveteranid (H50)                                     5 km
Teatesuusatamine                                         6 x 1km.   

Suusatamise tehnika:
Individuaalvõistlus vabatehnika eraldistardist (võimalik sõita ka klassikatehnikas), teatesuusatamine ühisstart.
 
Võistluste ajakava:                                                                                    
09.30 – 10.20 võistkondade saabumine ja võistlejate registreerimine
09.30 – 10.40 tutvumine rajaga
10.20 – 10.35 võistkondade esindajate nõupidamine
10.40 – 10.50 võistluste avamine
11.00 võistluste algus (Teatesuusatamine)
11.45 individuaalstartide algus        
16.20 võistluste lõpetamine
16.30 – 17.00 autasustamine
17.00 võistkondade lahkumine
 
NB! Võistluste täpne ajakava selgub peale eelülesandmist ning stardijärjekorra loosimist.
 
Võistlustingimused:
  • Võistlused on individuaal – võistkondlikud.
  • Igast malevast võib ühes võistlusklassis osaleda kuni 4 võistlejat.
  • Teatesuusatamise (6x1km) võistkonda peavad kuuluma: kodutütar, noorkotkas, naisveteran, meesveteran, naine, mees (vahetuste kaupa).
  • Võistkondlikusse arvestusse lähevad malevate iga võistlusklassi kolme parima võistleja tulemused.
  • Varustus ja riietus on sportlik.
  • Võistelda saavad Kaitseliidu struktuuriüksuste liikmed.
  • Igast malevast peab olema võistkonna esindaja.
  • Võistkondadel esitada mandaatkomisjonile täpsustatud registreerimisleht võistlejate nimedega ja arsti viisaga/omal vastutusel vahetult enne võistluste algust. Esmaabi on tagatud kohapeal korraldajate poolt.
  • Võistkonna, kes lahkub võistlustelt enne autasustamist ilma läbiviijaga kooskõlastamata, tulemus kuulub tühistamisele.
 
Protestid:
Kõik protestid esitatakse vahetult peale võistlusalade lõppu.
Protestikomisjoni kuuluvad võistluste peakorraldaja ja peakohtunik ning esindajate nõupidamisel loositud 3 maleva esindajad.

Tulemuste arvestus:
Paremusjärjestus selgitatakse võistlusdistantsi läbimiseks kulunud aja alusel.

NB! Maleva nö neljas number punkte kinni ei hoia!
 
  • Võistkondlik paremusjärjestus võistlusklasside arvestuses selgitatakse võistkonna liikmete individuaalsete kohapunktide summeerimisega (kolm paremat tulemust).
  • Malevate vaheline paremusjärjestus selgitatakse iga maleva poolt võistlusklassides saadud kohapunktide summeerimisega
 
Autasustamine:

Iga võistlusklassi kolme paremat võistlejat autasustatakse medali ja diplomiga.
Iga võistlusklassi parimat võistkonda autasustatakse karika ja diplomiga, teise ja kolmanda
koha võistkonda diplomiga.
Võistluste üldarvestuses autasustatakse kolme parimat malevat karikaga ning parimat malevat lisaks ajaloolise rändkarikaga.
 
Lisainfo:
  • Osalevatel malevatel on võimalik kasutada suuskade ettevalmistusruum Haanja Kooli spordisaal 15 € päev. Soovi korral võtta eelnevalt ühendust kontakt: Kadri Parts +372526 7027; E-post: kadriparts73gmail.com
  • Autode parkimine: Haanja suusakeskuse parkla, Haanja Kooli parkla.
  • Võistluste sekretariaat: Haanja lasketiiru stardimaja
  • Toitlustamine: Pubi Finiš ruumides

NB! Meeste ja naiste põhiklassis (H18 ja D18) on osaleja isikliku soovi alusel võimalik võistelda ka füüsiliselt vanematel isikutel, kui käesoleva juhendi alapunktis „Võistlusklassid“ lubatud. Palun see fikseerida eelülesandmis- ja ülesandmislehtedel märkuste lahtris.
 
Kontaktisik: vbl Ahti Lepp   tel. 7179314 / 59314 / 53461525

Murdmaasuusatamise meistrivõistluste eesmärgiks on populariseerida suusatamist Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu meistrid murdmaasuusatamises.

Osalemiseks on vajalik end registreerida!

Anna endast märku maleva spordipealikule kert.meidrakaitseliit.ee.