Teksti suurus:
A A A

Hingedepäeva eel toimusid Kaitseväe kalmistul koristustalgud

08.11.2022
Hingedepäeva eelsel pühapäeval 30. oktoobril toimus Kaitseväe kalmistul juba traditsiooniks kujunenud koristustalgud Eesti ja liitlaste sõdurite kalmude ning meie ajalooliste monumentide ümbruse koristamiseks prahist ja langenud lehtedest.

Juba mitmendat aastat on Lääne malevkonna meespere abiks naiskodukaitsjatel Lääne jaoskonnast lehtede riisumisel, lehekottide tassimisel, kalmukivide puhastamisel. Igatpidi tervislik töö värskes õhus, eriti kui seda täiendavad naiste tehtud õunakook ja pitsa.

Aegade jooksul on selle ürituse mitmekesistamiseks lisaks füüsilisele tegevusele ka vaimule täiendust kogutud. Trivimi Velliste on paaril korral käinud tutvustamas kalmistu ajalugu alates tsaariajast ja rääkis tähtsamate rajatiste kohta põnevaid fakte nii ehitamisest kui taastamisest, mälestusehis, kindralite hauaplats, vabadussõdalaste monument, kabel.

Meie sõdurite haudade ülesotsimise, tähistamise  ja koristamisega alustasid Tallinna maleva kaitseliitlased juba 1992. aasta kevadsuvel, kui tollase kalmistuvahi juhtimisel otsiti üles ja tähistati tolleks ajaks Nõukogude sõjaväe poolt enamjaolt ülemaetud kalmukohad.

Pildil haudade korrastamise ja mälestusküünalde panek 1993. aasta 23. juunil.