Teksti suurus:
A A A

Veteranipäeval viis lipu lauluväljaku tuletorni vanemveebel Jaanus Tameri

23.04.2021
Vanemveebel Jaanus Tameri veteranipäeval lauluväljaku tuletornis
Autor: Mark-Erik Tölpt, Mattias Linnamägi
Veteranipäeval hoidis sinimustvalget Tallinna Lauluväljaku tuletornis vanemveebel Jaanus Tameri. V-vbl Tameri on käinud missioonidel nii Kosovos kui Afganistanis, teeninud väga erinevatel ametikohtadel nii Kaitseväes kui Kaitseliidus.
Loe, milline on olnud tema karjäär, mida on andnud talle missioonikogemus ning millised on tema mõtted tänasel veteranipäeval.
Kuidas algas Sinu karjäär Kaitseväes ja milline see on olnud?
1995-96 käisin ajateenistuses Viru jalaväepataljonis, pärast pooleaastast reservis olemist otsustasin astuda tegevteenistusse. Juba enne ajateenistusse minekut olin liitunud Kaitseliidu Nõmme malevkonnaga, hiljem läksin üle Lääne malevasse Haapsalu malevkonda, kus olen liige tänaseni. Oma allohvitseri karjääri jooksul olen teeninud erinevatel ametikohtadel: jaoülemana, rühmavanemana, kompaniiveeblina, samuti erialastel ametikohtadel logistika valdkonnas ning täna olen staabiallohvitser ametikohal. Teenistus on minu jaoks olnud mitmekesine ja huvitav.
 
Millal ja mis missioonil/missioonidel käisid?
2003. aastal käisin Kosovos ESTPATROL8 koosseisus jaoülemana ning 2006-2007 olin missioonil Afganistanis NSE-2 kooseisus, kus olin rühmavanem, kortermeister ja transpordiallohvitser ühes.
 
Miks otsustasid omal ajal missioonile minna?
Kosovosse läksin selle pärast, et endal oli huvi. Tahtsin näha ja teada saada, mis välismissioonidel toimub. Jutte olin palju kuulnud, aga teadagi, et „oma silm on kuningas.“ See tundus omaette seiklusena. Afganistani minek tulenes juba teenistuslikust vajadusest.
 
Mida olulist on missioonikogemus Sulle andunud või õpetanud?
Teenistuses olen aru saanud kui oluline on inimeste vaheline kommunikatsioon. Samuti väga tähtis jõuda ühtsetele arusaamadele. Missioonil käimine lõi isiklikus elus prioriteedid selgeks. Esiteks sain aru, et õnn peitub just nendes väikestest asjades, mida me oma koduses argielus tavaliselt ei märka. Teiseks pole mõtet kulutada oma aega, energiat ja närve püüdmaks „naabrist parem“ olla.
 
Kus ja kellena töötad täna?
Põhja maakaitseringkonna staabiallohvitser.
 
Mida mõtled või tunned, kui näed inimesi kandmas Sinilille?
Kaitseväelaste puhul pean seda iseenesest mõistavaks. Nähes sinilille tänavapildis on hea meel, et inimestele lähevad korda need, kes oma riiki teenides on elu ja tervisega riskinud või need kaotanud.
 
Mida soovid sel veteranipäeval oma kamraadidele ja ka kogu Eesti rahvale?
Kamraadidele ja Eesti rahvale soovin edu ja õnne kõigis ettevõtmistes.