Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Tallinna maleva pealik on kolonelleitnant Janno Märk

05.10.2018
Kolonelleitnant Toomas Väli andis eile, 4. oktoobri õhtul Tallinna maleva staabis toimunud piduliku tseremoonia käigus maleva juhtimise üle kolonelleitnant Janno Märkile.
Kolonelleitnant Märk alustas teenistust ajateenijana 1995. aastal. Ta on teeninud rühmaülemana Vahipataljonis. Scoutspataljonis on ta teeninud erinevatel ametikohtadel alates rühmaülemast kuni staabiülemani. Ta on olnud Viru jalaväepataljoni ülem, kaitseväe juhataja nõunik ja NATO staabielemendi (NFIU) J3 ülem. Lisaks on kolonelleitnant Märk teeninud Eesti üksuse ülemana missioonil Iraagis ja Eesti kontingendi ülemana missioonil Afganistanis. Enne Tallinna maleva pealiku ametikohale asumist teenis  kolonelleitnant Märk Kaitseliidu peastaabi operatiiv- ja planeerimisosakonna ülema asetäitja ametikohal.
 
Kolonelleitnant Janno Märk on lõpetanud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste põhikursuse ja keskastmekursuse sõjaväelise juhtimise erialal. Lisaks on ta lõpetanud  USA armee juhtimise ja staabikolledžis (U.S. Army Command and General Staff College) vanemstaabiohvitseride kursuse ja USA armee sõjaliste uuringute koolis (U.S. Army School of Advanced Military Studies) planeerimise süvakursuse. Viimases omandas kolonelleitnant Märk oma teise sõjalise magistrikraadi.
 
Kolonelleitnant Toomas Väli jätkab teenistust Kaitseliidu peastaabi operatiiv- ja planeerimisosakonna ülema ametikohal.

Foto: Katseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili annab kolonelleitnant Toomas Välilt saadud Tallinna maleva lipu üle kolonelleitnant Janno Märkile.
Foto autor: Kristjan Prii