Teksti suurus:
A A A

Põhja kompanii meeskond tuli Utria dessandil kolmandaks!

20.01.2014
Tallinna maleva Põhja kompanii tuli tänavusel Utria dessandil kõrgele 3. kohale, mis on meie maleva viimase viie aasta parim tulemus.
Põhja kompanii meeskond koosseisus n-ltn Tiit Rosenberg, n-ltn Marek Zahkna, srs Lennart Komp ja rms Marek Soop pääses 26 startinud võistkonnast loosi tahtel rajale viimasena. Sedapuhku osutus stardinumber 26 võrdlemisi õnnelikuks.

Hiline startimine andis võimaluse kasutada kõvaks sõidetud suusaradu ja nagu hiljem kaasvõistlejatega kõneldes selgus, siis ka vältida vastutegevust, kes ei jõudnud viimasena rajal olnuid ära oodata ning varitsuspaiga maha jättis.Edu tõi stabiilsus ülesannete täitmisel. 11 ülesandest kahel (SEM70 kokkupanek ja lõpujooks) oli Põhja meeskond parim, ülejäänutel tipmises kolmandikus. Samuti õnnestus hästi trassivalik, mida toetas suurepärane kaardilugemine. Ja nagu ikka, oli oma roll sõduriõnnel.

Utria dessandi ehk kõige karmim ülesanne on pidev võitlus külmatundega, mis 34-tunnise võistluse edenedes ja keha väsides muutub üha keerulisemaks. Nii ei ole erinevalt suvistest võistlustest punkti varem kohalejõudmine ainult võimalus puhata, vaid oht liigpalju temperatuuri kaotada. Suuskadel ja suuski kandes läbis Põhja tiim üle 80 kilomeetri.

Asendamatu panuse Põhja tiimi edusse andis meeskonna viies liige tugimees kpr Frank Jõesaar, kes varustas võistlejad kuuma joogi ja motivatsioonisüstidega.

Tänavu mahtus esikümnesse ka Kalevi malevkonna II võistkond, kes teenis 7. koha. Nõmme II sai 14. ja Kalevi naiskond 16. koha. Naiskodukaitsjad, Ida, Nõmme I ja Toompea seekord katkestasid.