Teksti suurus:
A A A

Põhjatäht 2018

29.11.2018
Tallinnas leiab 5. korda aset Kaitseliidu Tallinna maleva ning Politsei- ja Piirivalveameti ühisõppus PÕHJATÄHT 2018.
Kaitseliidu Tallinna maleva ning Politsei- ja Piirivalveameti ühisõppus PÕHJATÄHT 2018 toimub 30. novembrist 1. detsembrini. 

30. novembril kell 18-23 harjutavad politseinikud ja kaitseliitlased Toompeal ja Lasnamäel avaliku korra kaitset ja objektide tugevdatud valvet reaalsetes linnatingimustes. Politseioperatsiooni kaasatakse kaitseliitlased ning ühiselt harjutatakse korrakaitseliste ülesannete lahendamist. Linnas liikuvatele inimestele õppusega olulisi piiranguid ei kaasne, kuid parlamendihoone vahetusse lähedusse reedel toimuva viietunnise õppuse ajal ei pääse.

1. detsembril jätkub õppus Lasnamäel, kus harjutatakse lahingutegevust linnatingimustes. Kella 9-17 patrullivad kaitseliitlased Lasnamäel Liikuri tee ja Peterburi maantee vahel, Laagna ja Pae linnaosades. Tänavatel liiguvad jalgsi- ja autopatrullid, kaitseliitlased on vormis ja eraldusmärkidega. Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis ei kujuta elanikele ohtu.

Kaitseliidu Tallinna maleva pealiku kolonelleitnant Janno Märk´i sõnul on taoliste ühisõppuste läbiviimine olulisel kohal laiapõhjalisel riigikaitsel, kuna läbi selle arendame koostööd erinevate riigi sisejulgeolekut tagavate asutustega. „Õppust Põhjatäht 2018 korraldatakse juba viiendat korda. Eelnevalt on Tallinna malev politseiga koostöös tegutsenud Põhjatähe õppuse raames Kadriorus, Toompeal, Põhja-Tallinnas ja Tallinna lennujaamas. Seekordsel õppusel osaleb 250 Kaitseliidu Tallinna maleva vabatahtlikku,“ lausus Märk.

Tallinna malev ning Politsei- ja Piirivalveamet loodab kohalike elanike mõistvale suhtumisele.