Teksti suurus:
A A A

Sõdurioskuste baaskursuse lõpurännak

07.03.2018
Nädalavahetusel läbisid sõdurioskuste baaskursuse võitlejad lõpurännaku.
Augustis alanud sõdurioskuste baaskursus sai lõpu 3. märtsil, mil läbiti lõpurännak koos vahepunktides antud ülesannetega.

Kursuslased alustasid rännakut kell 09.00, kui etteantud esimese koordinaadi järgi oli ülesandeks panna paika mõistlikuim liikumissuund ning kompassi kasutades sihtpunkti jõuda. Sihtpunkti jõudes lahendasid võitlejad SOK-is õpitud teadmistele põhinendes ülesande ning said uued koordinaadid järgmiseks sihtpunktiks. Kokku oli ette nähtud 4 vaheülesandega punkti.

Kaitseliitlased läbisid lõpurännaku esimesel päeval ligi 40 kilomeetrit ning jätkasid teed järgmisel päeval. Malev kiidab lõpurännaku läbinuid!

Vaata kursuse pilte SIIT.

Sõdurioskuste baaskursus ja seal omandatud teadmised annavad aluse jao ning rühma tegevuse edukaks toimimiseks. Kursus on kohustuslik maleva uutele tegevliikmetele, kes pole läbinud sõduri baaskursust (SBK) Kaitseväes. Samuti võivad kursusel osaleda tegevliikmed, kes soovivad oma üksiksõduri teadmisi ja oskusi uuendada või meelde tuletada.

Järgmine Tallinna maleva sõdurioskuste baaskursus algab 2018. aasta augustis. SOK-ile registreerimise info saab tegevliige oma malevkonnast. 

Loe SOKi kohta SIIT.