Teksti suurus:
A A A

Tallinna malevas lõppes järjekordne baaskursus

19.03.2013
Pühapäeval, 17. märtsil toimus piduliku rivistusega Tallinna Maleva ja Kaitseliidu Peastaabi ühises väljaõppe- ja tagalakeskuses tegevliikme sõdurioskuste baaskursus (TSOBKkl) lõpetamine. Pidulikule lõpetamisele eelnes tegus nädalalõpp, mis koosnes väliööbimisest ja kontrollpunktidega lõpurännakust Klooga ja Männiku harjutusväljadel.
Kursuse lõputunnistus anti 23 kaitseliitlasele – naiskodukaitsjale. Pidulikul lõpurivistusel kiitis kursuseülema vbl Kainar Kruus osalejaid - nimelt ei ole ta eelnevatel kursustel kursuseülemana tunnetanud nii kokkuhoidvat ja ühtset kursust kui see.

Lõpurivistusel andis malevapoolsed tunnistused lõpetajatele üle maleva staabiülem kpt Valjo Tooming. Oma lõpukõnes tõi ta baaskursuse lõpetamisega paralleeli lugemise selgeksõppimisega - peale läbimist ja selgekssaamist on nüüd igaühe enda teha, mida ja kui palju ta ise edasi loeb; samuti rõhutas ta vabatahtlikkus riigikaitseorganisatsioonis isetegemise ja initsiatiivi ülesnäitamise vajalikkust.
Pidulik rivistus lõppes naiskodukaitsjate poolt valmistatud piduliku suupistete lauaga. Kursusel osalenud Naiskodukaitse tegevliikme Triin Mets’a hinnangul aitavad tal lisaks juba eelnevalt läbitud Naiskodukaitse baasväljaõppekursusele siitsaadud teadmised ja kogemused abistada staabiassistendina tegutsemisel maleva staabitöös.

Ajavahemikul 14.-24. maini osaleb Kaitseliidu Tallinna malev maaväe suurõppusel Kevadtorm 2013 ligi 500 inimesega esmakordselt allüksustena Tallinna linna haldusterritooriumil, täites sisekaitsealaseid ülesandeid Tallinna teletorni, Tallinna lauluväljaku ning Iru silla ümbruses.

Kaitseliidu Tallinna malev on Eesti suurim malev, koondades koos Naiskodukaitse Tallinna ringkonna, Noorte Kotkaste Tallinna maleva ja kodutütarde Tallinna ringkonnaga endas üle 2500 pealinna inimese.