Teksti suurus:
A A A

Tallinna malevlaste laste jõulupidu

18.12.2013
Laste jõulupidu
Autor: Päivi-Pääsu Kreutzwald
Kaitseliidu Tallinna malev ja Naiskodukaitse Tallinna ringkond korraldasid neljapäeva õhtul, 12. detsembril oma liikmete lastele ühise jõulupeo, mis toimus Tallinna Reaalkooli aulas. Peole olid oodatud kõik maleva ja ringkonna pisemad lapsed.
Jõulupidu algas õpetliku teatrietendusega, mille järel näitlejad mängisid ja laulsid koos lastega, et oodatud jõuluvana oma kingipakkidega leiaks tee rõõmsate lasteni. Naiskodukaitsjad olid katnud peolistele maitsvaid küpsetisi söögilauale ning samuti toimus juba traditsiooniks saanud heategevuslik käsitöömüük, kus müüdi isetehtud käsitööesemeid ehetest vajalike kudumiteni. Kogutud tulu annetati „Märka ja aita“ heategevusliku fondi kaudu vähekindlustatud lastele.
Tänavusest jõulupeost võttis osa ligemale 160 inimest, kellest sadakond olid lapsed.

Kaitseliidu Tallinna maleva on vabariigi pealinnas paiknev Kaitseliidu struktuuriüksus. Koos Naiskodukaitse Tallinna ringkonna, Noorte Kotkaste Tallinna maleva ning Kodutütarde Tallinna ringkonnaga on liikmeskonna suuruseks ligi 2700 inimest.

Kaitseliit on Kaitseministeeriumi valitsemisalas tegutsev vabatahtlik, sõjaväeliselt korraldatud, relvi valdav ja sõjaväeliste harjutustega tegelev riigikaitseorganisatsioon, mis täidab temale Kaitseliidu seadusega ja selle alusel pandud ülesandeid.