Teksti suurus:
A A A

Teenistuskoerte koolitamise infotund 06.12.17

16.11.2017
Autor: Ardo Holts
6.detsembril kell 18.00-21.00 toimub Tallinna maleva Plangu õppehoone A ja B klassis infoõhtu.
Anname ülevaate jäljekoerte kasutamisest (kasud /kahjud) koolituse ülesehitusest ja ka tegevustest, mis meid võiks ees oodata järgneval uuel aastal. Oodatud on kõik NKK/KL liikmetest huvilised!

Teenistuskoerte koolituskeskus (TKKK) ja KL Tallinna maleva koostöös on sündimas projekt, mille ühe tulemusena peaks muutuma inimese leidmine metsas sama lihtsaks kui või määrimise leivale. Projekti üheks eesmärgiks on leida KL-st inimesi kellel on koerad ja neile õpetada jälje ajamist maastikul.

Miks on seda vaja? Väljaõpetatud koeraga on inimeste metsast otsimine lihtne ja nende leidmine kiiresti teostatav, senised harjutused on näidanud, et koerte kasutamisel on vastaste üksused kiirelt lokaliseeritud. Koerte mittekaasamine harjutustele loob võlts turvatunde (kasutatavad eksitused ei ole efektiivsed koerte vastu), seda enam, et meie potentsiaalsetel vastastel on koerad mida kasutatakse. Rahuajal aitab KL otsida eksinud inimesi maastikult.

Ka sõjaaja ülesannetest tulenevalt on vajadus otsida vastaseid maastikult ning tagada erinevate objektide kaitset.

Hetkel puuduvad Kaitseväes ja Kaitseliidus vastava võimekusega teenistuskoerad. Samas PPA ressurss on nii väike, et neist ei piisa abistamiseks ei rahu ega sõjaajal. Kuna lähiriikides on olemas kogemus, kus osaliselt on sellist rolli enda kanda võtnud vabatahtlikud koos oma koertega, on plaanis lähiriikide kogemusi rakendada ka Eestis.

Selle tühimiku täitmiseks otsime me inimesi kellel on koerad, või kes soovivad endale tulevikus muretseda neljajalgse sõbra. Koolitus on planeeritud seniseid KL traditsioone arvestades ja vabatahtlik. Iga kaitseliitlane, kel vähegi huvi võib projektist osaleda. Kui koolitus aitab edendada mitte ainult riigi eesmärke, vaid lahendada ka muid koera käitumise ja koolitamisega seotuid küsimusi, on võitjaks lisaks riigile ka inimene, kes selles osaleb. 

Koolitajateks on TKKK instruktorid. TKKK on ainuke teenistuskoeri ja koerajuhte  PPA-le ettevalmistav koolitusasutus Eestis, asukohaga Murastes. TKKK-l on koerte koolituse osas pikaaegne kogemus ja efektiivsed töömeetodid. Kui kellelgi on soov koera hankida, siis on TKKK-lt võimalik ka selles osas nõuandeid saada.

Tallinna ja Harju regioon on Eesti suurim mitte ainult inimeste vaid ka koerte arvult. Selle tõttu on ka antud üleskutse piiratud hetkel antud regiooniga. Kui endal soovi pole, siis äkki tead kedagi KLi/NKK liikmete hulgast, kes oleks huvitatud. Anna temalegi sellest teada.

Selleks, et leida huvitunud inimesi, korraldame kolmapäeval, 6.detsembril kell 18.00-21.00 Tallinna maleva Plangu õppehoones A ja B klassis infoõhtu, kus anname ülevaate jäljekoerte kasutamisest (kasud /kahjud) koolituse ülesehitusest ja ka tegevustest, mis meid võiks ees oodata järgneval uuel aastal.

Eelnevalt ei pea ennast registreerima, kuid kaasas olgu isikut tõendav dokument/KL liikmekaart.

Küsimuste korral on võimalik võtta ühendust infoõhtu korraldajaga.
Rene Radala - rene.radalasisekaitse.ee