Teksti suurus:
A A A

Toompea akadeemia: Miinid soome tavatu sõja teoorias

25.09.2018
Soome on militaarteooriad on alati olnud veidi isepäised. Selle tunnuseks on nende väidetav 280 000 mehe suurune reservarmee, mis on rohkem kui korra hämmastanud NATO planeerijaid. Samas on soomlaste eripäraks olnud ka suur tähelepanu tavatule sõjapidamisele oma riigi territooriumil.
Erukolonel Mika Hyytiäinen oli pikalt Soome sõjakooli professoriks. Ka praegu juhendab ta veel teadustöid tegevaid kursante. Ta on hea tuttav mitmete eesti ohvitseridega, kes on Soomes õppinud ja tal on iseseisva militaarse mõtleja kuulsus. Ta käsitleb oma loengus ühteaegu kaasaegsete konfliktide eripärasid ja niisamuti miinide kasutamist tavatus sõjapidamises. See on kindlasti väga vastuoluline teema, sest IED-d on olnud meie missioonisõdurite suurimad vaenlased ja lisaks eksisteerivad maamiinide kasutust piiravad rahvusevahelised konventsioonid.

Ja samas jäävad alles olukorrad, kus miinist võib saada ainuke relv ülekaaluka vastase vastu. Kuidas neid siis kasutada?
 
Loeng on kõigile KL Tallinna maleva kaitseliitlastele. Loengul osalemiseks on vajalik eelregistreeruda, andes enda osalussoovist teada e-posti aadressile ilmar.raagkaitseliit.ee.

NB: Akadeemia loeng toimub viimast korda neljapäevasel päeval, 27 SEP 2018 Plangu 4, algusega kell 18:30.
 
Ilmar Raag
Leitnant
Toompea malevkonna pealik
+372 5248 626