Teksti suurus:
A A A

Traditsioonid

Tallinna maleva traditsioonid
 

Kaitseliidu Tallinna Maleva suurimaks traditsiooniliseks ürituseks on kujunenud igal aastal jaanuari algul maleva aastapäeva tähistamine. Praeguseks on malevlased ja külalised kogunenud 18 korda.
Maleva aastapäevapidu
 
Koostöö sõsarorganisatsioonidega naaberriikides:
Võistlus Rootsis Pikema traditsiooniga üritus on laskevõistlus Läänemere vabatahtlike riigikaitseorganisatsioonide rändkarikale, mis algas Helsinki Reservväelaste Piirkonna ja Tallinna Maleva eestvedamisel 1995. aastal. Järgmisena liitus Stokholmi kesklinna pataljon Rootsist 1999, Taani kodukaitse politseikompanii 9132 Taanist 2001 ja Panevezio küttide ringkond Leedust 2002 aastal. Siiamaani pole liitunud Läti.Võisteldakse erinevatest käsitulirelvadest laskmises. Asja teeb huvitavaks just see, et lastakse korraldajariigis kasutuses olevatest relvadest. Kõige rohkem karikavõitusid on: Soomel 5, Eestil 5 ja Rootsil 1 võit.
Traditsioonilised on kontaktid soomlastega mis ulatuvad aastasse 1991, mil soomlased hakkasid malevlasi koolitamas käima. Teemadering oli lai, tehti sissväljaõpet, pioneeriõpet, tagalaõpet.

Soomlaste eestvedamisel tutvusime praktilise laskmisega, mis on muutunud kõige haaravamaks laskevõistluste alaks malevas.
Praktiline laskmine püstolist
Vandeandmise tseremoonia1 Traditsiooniliseks on kujunenud kaitseliitlaste vandeandmine maleva staabi juures Kaitseliidu aastapäeval 11. novembril ning Vabariigi aastapäeva eelõhtul 23. veebruaril. Vandeandmise tseremoonia2
Vandeandmise tseremoonia3 Selleks puhuks on välja kujunenud oma rituaal maleva lipu all, põlevate tõrvikute ja napalmitünnide, mõõga ning trummilöökide taustal. Kõik see toimub pimedal ajal, mil valgusefektid on parimad. Kahjuks ei anna fotod sellest õiget ettekujutust. Vandeandmise tseremoonia4

Traditsiooniliseks on veel Jüriöö karikavõistlused praktilises laskmises.
 
Tallinna Maleva Orkester ja laulukoor esinevad tähtpäevadel linnaosades ja Jüriöö pargis.
Kaitseliidu Tallinna Maleva koostöö linnavalitsuse, linnaosavalitsuste, politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ning teiste struktuuridega on muutunud tihedamaks ja mõlemale poolele kasulikumaks.